Wyniki wstępne XIII edycji konkursu Fizyczne Ścieżki

Pełna lista prac zgłoszonych do XIII edycji konkursu Fizyczne Ścieżki:

Prace Naukowe

Nr Tytuł Autor Miejscowość szkoły Status
N01 Badanie zależności magnetycznej siły hamującej ruch staczającego się po paramagnetyku magnesu od jego prędkości Julia Wilk Wieluń finał
N02 Izotropowość czasoprzestrzeni Mikołaj Myszkowski Poznań niezakwalifikowana
N03 Życie z elektrosmogiem Katarzyna Babilas,
Aleksandra Stajer
Czerwionka-Leszczyny niezakwalifikowana
N04 Porównanie liczby plam słonecznych i liczby Wolfa w latach 1995-2018 Daria Radomska Warszawa finał
N05 Promieniowanie radonu w naszym codziennym życiu Aleksander Johanson,
Bartosz Chaciński
Słupsk niezakwalifikowana
N06 Badanie indukcji magnetycznej w wybranych obwodach elektrycznych Sebastian Deręgowski,
Michał Kolankiewicz,
Tomasz Tomaszewski
Płock finał
N07 Masy konstytuentne kwarków Samuel Jędrzejewski Płock niezakwalifikowana
N08 Rzeczywistość w „Odyseji” Homera w odniesieniu do praw fizyki Ida Sałek Bolesławiec finał
N09 Wyznaczanie składowej poziomej indukcji ziemskiego pola magnetycznego z wykorzystaniem cewek Helmholtza Dominika Ostrowska,
Arkadiusz Kotynia,
Jakub Komar
Wieluń finał
N10 Badanie poziomu hałasu za pomocą smartfonu przy użyciu autorskiej aplikacji Marcel Kijanka,
Kacper Kiedos
Wieluń finał
N11 Czy tylko Niemcy mieli takie dobre czołgi? Szymon Sitarz Sanok niezakwalifikowana

Pokazy zjawisk fizycznych

Nr Tytuł Autorzy Miejscowość szkoły Status
P01 Prąd ze spadającej wody Michał Kogut, Milena Piasecka Brzeg finał
P02 Moje pierwsze spotkanie z cieczą Nienewtonowską Mateusz Poterek Brzeg niezakwalifikowana
P03 Gęstość wyznaczana w U-rurce Elżbieta Kilinkiewicz Opole wyróżnienie
P04 Ołówek zaczarowany fizyką Dominika Góral Częstochowa niezakwalifikowana
P05 Lewitacja elektromagnetyczna Tomasz Wojnar Leżajsk finał
P06 Łączność optyczna Michał Majewski Leżajsk niezakwalifikowana
P07 Lewitacja akustyczna Kacper Kidała Chełm finał
P08 Taniec Ognia Adrian Łobacz,
Karolina Chmielak,
Krystian Kruszewski
Ciechanów wyróżnienie
P09 Budowa i działanie prądnicy prąd przemiennego Paulina Malec,
Krzysztof Kłębowski,
Dominik Jakubaszek
Pruszków niezakwalifikowana
P10 Tajemnice ciał w niskich temperaturach Krzysztof Skoczyński Pruszków niezakwalifikowana
P11 Silnik Curie Aleksandra Generowicz,
Marcin Miśkiewicz,
Krzysztof Hadrych
Kalisz finał
P12 Zjawisko rezonansu Sandra Kołodziejska Toruń niezakwalifikowana
P13 Dyfuzja Marta Olejniczak Toruń niezakwalifikowana
P14 ZeSzyChtuLa Dorian Bajorek,
Daniel Holeczki,
Daniel Szlijan
Czerwonka-Leszczyny finał
P15 Zobaczyć naturę dźwięku Mikołaj Pniak,
Filip Tlałka
Bielsko-Biała finał
P16 Harfa laserowa: Światło a dźwięk Małgorzata Porczyńska Ostrów Wielkopolski niezakwalifikowana

Eseje

Nr Tytuł Autor Miejscowość szkoły Status
E01 Tere-fere kuku, strzela baba z łuku Elżbieta Kilinkiewicz Opole niezakwalifikowana
E02 Non omnis moriar Przemysław Wadas Pawłowice niezakwalifikowana
E03 Początek wszystkiego Justyna Wnuk Czerwionka-Leszczyny praca odrzucona
E04 Niewidzialny wpływ Michał Szewczyk Przeworsk niezakwalifikowana
E05 Magia, religia, biocentryzm – świadomość poza świadomością Sławomir Ziarko Sanok niezakwalifikowana
E06 Niebiańskie piekło Julia Mielczarek Słupsk niezakwalifikowana
E07 Parę słów o teorii strun i o tym co z niej wynika Jakub Obidowski Nowy Dwór Mazowiecki niezakwalifikowana
E08 Fundamenty wszechświata Nina Binder Parczew niezakwalifikowana
E09 Medicina soror Physicis Helena Cichocka Płock niezakwalifikowana
E10 Mity, przywidzenia i zjawiska nadprzyrodzone? – nie, to po prostu fizyka Katarzyna Sworst Sanok niezakwalifikowana
E11 Czas-Przestrzeń-Tożsamość Julia Adamczyk-Jóskow Bielsko-Biała finał
E12 Synteza Kamil Grelak Śrem wyróżnienie
E13 Ale tak w zasadzie potrzebna nam ta fizyka? Dawid Poławski Sanok niezakwalifikowana
E14 Człowiek i wszechświat – niezwykła symbioza Wiktoria Korzeniewska Szczecin niezakwalifikowana
E15 Czy przypadki rzeczywiście chodzą po ludziach? Zuzanna Zarzyka Sanok wyróżnienie
E16 Sztuka fizyki Faustyna Jasek Bielsko-Biała niezakwalifikowana
E17 Człowiek dąży do fizyki Piotr Milewski Białystok niezakwalifikowana
E18 Karp po fizycznemu Michał Stanowski Częstochowa niezakwalifikowana
E19 Maria Skłodowska-Curie, czyli jak rad pomógł emancypantkom Karolina Tokarska Ostrołęka niezakwalifikowana
E20 Kalokagathia ukryta w (nie)pojętej głębi fizycznej przestrzeni Katarzyna Rakoczy Sanok finał
E21 Czym skorupka za młodu….. Karol Chojnacki Płock niezakwalifikowana
E22 Teoria płaskiej ziemi Michał Materka Słupsk niezakwalifikowana
E23 Sportowcy – Fizycy Bartosz Mirek Przeworsk niezakwalifikowana
E24 Czy fizyka może być dziedziną historii? Zuzanna Pieniążek Przeworsk niezakwalifikowana
E25 O świątecznych pierniczkach i niewidzialnej fizyce Wanda Sobolewska Kraków niezakwalifikowana
E26 Z Albertem o fizyce Jakub Buler Brodnica niezakwalifikowana
E27 Dyfuzja magią świata fizycznego Jakub Kwiatkowski Przeworsk niezakwalifikowana
E28 Moja fizyczna miłość Jagoda Andrzejewska niezakwalifikowana
E29 Wszechświat naszą szansą? Jan Pawłasek Dęblin niezakwalifikowana