Lista prac zgłoszonych do XV edycji konkursu – aktualizacja

Oto lista prac zgłoszonych do XV edycji konkursu Fizyczne Ścieżki. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na udział w naszym konkursie.

Praca naukowa

Numer Tytuł Autorzy Miejscowość szkoły Status
N01 Dlaczego zatonął Titanic Katarzyna Leśniak Olkusz bez nagrody
N02 Promieniowanie wokół nas Bartosz Bartoszewski, Michał Ściubisz Busko-Zdrój bez nagrody
N03 Kulka w rurze z olejem. Banalne? Niekoniecznie Bartosz Gałecki, Piotr Sochacki, Mateusz Zawadzki Płock finał
N04 Układy podwójne – krzywe zmian blasku i granice Roche’a Dawid Bugajewski, Oskar Kościański Kościan bez nagrody
N05 Zanieczyszczenie powietrza na terenie Buska-Zdroju Jakub Włodarczyk Busko-Zdrój bez nagrody
N08 Czy czerwony jest najszybszy? Maciej Szewczyk, Wiktor Wrocławski, Łukasz Gruszczyński Jelenia Góra bez nagrody
N09 Badanie zależności natężenia korpuskularnego promieniowania kosmicznego wtórnego od wysokości nad poziomem morza w obrębie miasta Gdańska na przełomie jesieni i zimy Jerzy Chryc-Gawrychowski Sopot bez nagrody
N10 Fizycznym okiem na okarynę Paulina Bogacz Sucha Beskidzka finał
N11 Niezwykłe urządzenie użytku codziennego Kamil Kornas Jastrzębie Zdrój bez nagrody
N12 Poziomy energetyczne i funkcje falowe dla szczególnego przypadku studni potencjału Mikołaj Myszkowski Poznań wyróżnienie poza finałem
N13 Czy w warunkach szkolnych da się zastosować Licznik Geigera-Mullera do badania niejednorodności struktur? Maria Żuchowska, Michalina Dymalska, Marta Mowczan Wieluń finał
N14 Badanie ruchu anharmonicznego wahadła matematycznego Samuel Jędrzejewski, Mateusz Bukowski, Jan Kwiecień Płock wyróżnienie poza finałem
N15 Badanie ruchu spadającego w powietrzu magnesu z wykorzystaniem zjawiska indukcji elektromagnetycznej Magdalena Wcisło Wieluń finał
P09 Tunel aerodynamiczny do badania opływu ciał Karol Bukowski, Kinga Oleksiewicz, Ewa Lubarska Płock finał

Pokaz zjawiska fizycznego

Numer Tytuł Autorzy Miejscowość szkoły Status
P01 Zastosowanie prawa Pascala Daniel Wróbel Żołynia bez nagrody
P02 Gwiezdne wojny a zasada Fermata Kinga Krokosz, Gabriela Czapska, Zuzanna Jarlaczyńska Tychy bez nagrody
P03 Próżnia w fizyce Justyna Foryś, Mateusz Grzanka Olkusz bez nagrody
P04 Sound Tube, czyli śpiewające rury Adam Dziedzic, Julianna Przybył, Maria Królak Kalisz bez nagrody
P05 Aerodynamika bolidu F1 Kacper Koncewicz Białystok bez nagrody
P06 Najjaśniejsze miejsce cienia Michał Kogut Opole finał
P07 Fontanna stroboskopowa Tomasz Wojnar Leżajsk finał
P08 Ferrofluid, czyli magiczna substancja magnetyczna Bartłomiej Korzekwa, Magdalena Król Kluczbork bez nagrody
P10 Jak zrobić idealnego flipa Jan Nowacki, Maciej Zdunek, Piotr Tokarczyk Kalisz finał
P11 Żyroskopy wśród nas Tomasz Wawrzyniak, Dawid Stefanowicz Bielsko-Biała bez nagrody
P12 Lewitujące diamenty – zaskakujące właściwości światła Aleksander Czarnecki Śrem finał
P13 Śpiewająca rurka – interpretacja problemu doświadczalnego Anna Mączałowska, Mateusz Miklicz, Jan Dziuba Sanok bez nagrody
P14 Fotoluminescencja Damian Sazon Wieluń bez nagrody
P15 Silnik Stirlinga Kacper Kidała, Izabela Obcarska, Anna Budzyńska Chełm bez nagrody
P16 Urządzenie do wizualizacji siły Lorentza i siły elektrostatycznej Arkadiusz Wardzała, Kinga Krystek, Mikołaj Sowa Dębica bez nagrody
P17 Fizyczne podejście do układu planetarnego Zuzanna Pieczonka, Julia Bober, Wiktoria Nowacka, Lena Biwer Gdańsk odrzucona z przyczyn formalnych
P18 Silnik elektryczny Dawid Hirsz Gdańsk bez nagrody
P19 Aerodynamika doświadczalna Piotr Puczyński, Sergio Di Blasio Warszawa bez nagrody
N06 Karta do gry Michał Słowik, Adrian Gazdowicz, Bartłomiej Leń Sanok finał
N07 Drapacze chmur i ich wpływ na przepływ powietrza w aglomeracji miejskiej Jakub Korkosz, Konrad Dumin Lublin finał

Esej

Numer Tytuł Autorzy Miejscowość szkoły Status
E01 W trosce o lepsze jutro Jakub Kotyński Gdynia bez nagrody
E02 Stosunek społeczeństwa do prawa grawitacji na przestrzeni wieków, a także jego rola w rozwoju cywilizacji oraz w naszym życiu codziennym Maksymilian Gruszka Poznań bez nagrody
E03 Zachwycająca elektryczność – prąd zmienny, prąd stały. Historia Nikoli Tesli i Thomasa Edisona Jerzy Ratajczak Poznań bez nagrody
E04 Wpływ odkryć fizycznych na społeczeństwo, cywilizację i kulturę na przykładach Kopernika, Newtona i Einsteina Jakub Gumny Poznań bez nagrody
E05 Ekologia i fizyka wrzucone do jednego koszyka, czyli strach przed rozszczepieniem atomu Natalia Przybył Poznań bez nagrody
E06 Sprawa Galileusza – konflikt nauki z wiarą Jerzy Sobalak Poznań wyróżnienie poza finałem
E07 Jazda z fizyką Piotr Rusak Gorzów Wielkopolski bez nagrody
E08 (Meta)Fizyczny wymiar spotkania Katarzyna Rakoczy Sanok finał
E09 Kobiety w fizyce Alicja Szczygieł Pszczyna bez nagrody
E10 Taniec a fizyka Alicja Wierzbicka Szczecin bez nagrody
E11 Fizyka to Ja i Ty. Fizyka to my Jakub Lula Dębica bez nagrody
E12 O rzeczywistości słów kilka – hipoteza symulacji Wojciech Suszko Szprotawa finał
E13 Fizyka źródłem innowacji technicznych, które rozwijają cywilizację i wzbogacają kulturę Katarzyna Woźniak Kielce bez nagrody
E14 Z gwiazdy powstałeś i w gwiazdę się obrócisz Maja Bożek Kielce bez nagrody
E15 Fizyka bzyka, czyli o miłości i nauce Amelia Izabella Chwist Sosnowiec wyróżnienie poza finałem
E16 Dlaczego tancerze tańczą Anna Pyrda Bielsko-Biała wyróżnienie poza finałem
E17 Idziemy do kina Magdalena Konenc Szczecin bez nagrody
E18 Ubrać się w fizykę Aleksandra Szymczyk Szczecin bez nagrody
E19 Krav Maga – fizyka w moich rękach Oliwia Chudak Szczecin bez nagrody
E20 Ukryta rzeczywistość Lidia Smolarek Chynów bez nagrody
E21 Platonizm a koncepcja materialności Swiata Julia Jaworska Oleśnica bez nagrody
E22 Czasami dźwięki mogą niepokoić Natalia Brelik Kołobrzeg bez nagrody
E23 Ciemna materia Hubert Matejuk Sopot bez nagrody
E24 Drzwi „momentu siły” nie mają Maciej Radecki Kraków bez nagrody
E25 Kryształowy ojciec elektroniki Justyna Plaskota Oleśnica wyróżnienie poza finałem
E26 Świat jest głośny Zuzanna Wolska Warszawa bez nagrody