Finaliści XII edycji

Poniżej publikujemy listę prac, które zakwalifikowały się do udziału w finale XII edycji Fizycznych Ścieżek. Dwa z pokazów jury zdecydowało się przenieść do kategorii prac naukowych. Niżej wymienione osoby powinny w najbliższym czasie spodziewać się kontaktu w sprawie szczegółów uczestnictwa w finale, natomiast informacje o losie pozostałych prac zostaną zaktualizowane na stronie internetowej w niedalekiej przyszłości.
czytaj więcej…

Znamy miejsce i termin finału XII edycji FŚ

Miło nam poinformować, że wybrany został termin finału XII edycji Fizycznych Ścieżek, a także jego miejsce, odmienne od dotychczasowych. Sesja finałowa odbędzie się w sobotę 1 kwietnia 2017 r. w auli Centrum Nauki Kopernik, a następnego dnia, podobnie jak w XI edycji, finaliści naszego konkursu będą mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami z uczestnikami Festiwalu Młodych Badaczy „Odkrycia”, również odbywającego się w Centrum Nauki Kopernik. Mamy nadzieję, że ta zmiana zaowocuje nowymi pozytywnymi wrażeniami zarówno wśród osób biorących udział w konkursie, jak i samych organizatorów.

Finał XI edycji w Centrum Nauki Kopernik

czytaj więcej…

Finał XI edycji w Instytucie Fizyki PAN


czytaj więcej…

Program finału XI edycji Fizycznych Ścieżek

Znamy program Seminarium Finałowego XI konkursu prac uczniowskich „Fizyczne Ścieżki”, które odbędzie się 9 kwietnia. W tym roku wyjątkowo forma będzie nieco inna niż w latach ubiegłych. Po pierwsze w sobotę będziemy zarówno w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk, jak i w Centrum Nauki Kopernik, a po drugie w samym IF PAN finał odbędzie się w dwóch salach. Finalistom przypominamy, że czas prezentacji pracy naukowej wynosi 15 minut, zaś pokazów i esejów – po 10 minut. Po każdym występie przewidziane jest 5 minut na pytania.

czytaj więcej…