Edycja XV (2019/2020) – wyniki

W dniach 9.09.2020 i 10.09.2020 roku odbył się zdalny Finał XV edycji konkursu Fizyczne Ścieżki, podczas którego zostali wyłonieni laureaci konkursu.

Ceremonia ogłoszenia wyników odbyła się również zdalnie w dniu 21.09.2020 roku.

Poniżej pełne wyniki konkursu.

Kategoria: esej
Tytuł Autorzy Miejscowość szkoły Wynik
O rzeczywistości słów kilka – Hipoteza Symulacji Wojciech Suszko Szprotawa II miejsce
(Meta)Fizyczny wymiar spotkania Katarzyna Rakoczy Sanok III miejsce
Kryształowy ojciec elektroniki Justyna Plaskota Oleśnica wyróżnienie poza finałem
Sprawa Galileusza – konflikt nauki z wiarą Jerzy Sobalak Poznań wyróżnienie poza finałem
Fizyka bzyka, czyli o miłości i nauce Amelia Izabella Chwist Sosnowiec wyróżnienie poza finałem
Dlaczego tancerze tańczą Anna Pyrda Bielsko-Biała wyróżnienie poza finałem
W trosce o lepsze jutro Jakub Kotyński Gdynia bez nagrody
Stosunek społeczeństwa do prawa grawitacji na przestrzeni wieków, a także jego rola w rozwoju cywilizacji oraz w naszym życiu codziennym Maksymilian Gruszka Poznań bez nagrody
Zachwycająca elektryczność – prąd zmienny, prąd stały. Historia Nikoli Tesli i Thomasa Edisona Jerzy Ratajczak Poznań bez nagrody
Wpływ odkryć fizycznych na społeczeństwo, cywilizację i kulturę na przykładach Kopernika, Newtona i Einsteina Jakub Gumny Poznań bez nagrody
Ekologia i fizyka wrzucone do jednego koszyka, czyli strach przed rozszczepieniem atomu Natalia Przybył Poznań bez nagrody
Jazda z fizyką Piotr Rusak Gorzów Wielkopolski bez nagrody
Kobiety w fizyce Alicja Szczygieł Pszczyna bez nagrody
Taniec a fizyka Alicja Wierzbicka Szczecin bez nagrody
Fizyka to Ja i Ty. Fizyka to my Jakub Lula Dębica bez nagrody
Fizyka źródłem innowacji technicznych, które rozwijają cywilizację i wzbogacają kulturę Katarzyna Woźniak Kielce bez nagrody
Z gwiazdy powstałeś i w gwiazdę się obrócisz Maja Bożek Kielce bez nagrody
Idziemy do kina Magdalena Konenc Szczecin bez nagrody
Ubrać się w fizykę Aleksandra Szymczyk Szczecin bez nagrody
Krav Maga – fizyka w moich rękach Oliwia Chudak Szczecin bez nagrody
Ukryta rzeczywistość Lidia Smolarek Chynów bez nagrody
Platonizm a koncepcja materialności Świata Julia Jaworska Oleśnica bez nagrody
Czasami dźwięki mogą niepokoić Natalia Brelik Kołobrzeg bez nagrody
Ciemna materia Hubert Matejuk Sopot bez nagrody
Drzwi „momentu siły” nie mają Maciej Radecki Kraków bez nagrody
Świat jest głośny Zuzanna Wolska Warszawa bez nagrody
Kategoria: pokaz zjawiska fizycznego
Tytuł Autorzy Miejscowość szkoły Wynik
Lewitujące diamenty – zaskakujące właściwości światła Aleksander Czarnecki Śrem I miejsce
Fontanna stroboskopowa Tomasz Wojnar Leżajsk II miejsce
Jak zrobić idealnego flipa Jan Nowacki, Maciej Zdunek, Piotr Tokarczyk Kalisz III miejsce
Najjaśniejsze miejsce cienia Michał Kogut Opole finał
Karta do gry Michał Słowik, Adrian Gazdowicz, Bartłomiej Leń Sanok finał
Drapacze chmur i ich wpływ na przepływ powietrza w aglomeracji miejskiej Jakub Korkosz, Konrad Dumin Lublin finał
Zastosowanie prawa Pascala Daniel Wróbel Żołynia wyróżnienie poza finałem
Gwiezdne wojny a zasada Fermata Kinga Krokosz, Gabriela Czapska, Zuzanna Jarlaczyńska Tychy wyróżnienie poza finałem
Sound Tube, czyli śpiewające rury Adam Dziedzic, Julianna Przybył, Maria Królak Kalisz wyróżnienie poza finałem
Ferrofluid, czyli magiczna substancja magnetyczna Bartłomiej Korzekwa, Magdalena Król Kluczbork wyróżnienie poza finałem
Fotoluminescencja Damian Sazon Wieluń wyróżnienie poza finałem
Próżnia w fizyce Justyna Foryś, Mateusz Grzanka Olkusz bez nagrody
Aerodynamika bolidu F1 Kacper Koncewicz Białystok bez nagrody
Żyroskopy wśród nas Tomasz Wawrzyniak, Dawid Stefanowicz Bielsko-Biała bez nagrody
Śpiewająca rurka – interpretacja problemu doświadczalnego Anna Mączałowska, Mateusz Miklicz, Jan Dziuba Sanok bez nagrody
Silnik Stirlinga Kacper Kidała, Izabela Obcarska, Anna Budzyńska Chełm bez nagrody
Urządzenie do wizualizacji siły Lorentza i siły elektrostatycznej Arkadiusz Wardzała, Kinga Krystek, Mikołaj Sowa Dębica bez nagrody
Silnik elektryczny Dawid Hirsz Gdańsk bez nagrody
Aerodynamika doświadczalna Piotr Puczyński, Sergio Di Blasio Warszawa bez nagrody
Fizyczne podejście do układu planetarnego Zuzanna Pieczonka, Julia Bober, Wiktoria Nowacka, Lena Biwer Gdańsk odrzucona z przyczyn formalnych
Kategoria: praca naukowa
Tytuł Autorzy Miejscowość szkoły Wynik
Badanie ruchu spadającego w powietrzu magnesu z wykorzystaniem zjawiska indukcji elektromagnetycznej Magdalena Wcisło Wieluń I miejsce
Kulka w rurze z olejem. Banalne? Niekoniecznie Bartosz Gałecki, Piotr Sochacki, Mateusz Zawadzki Płock II miejsce
Czy w warunkach szkolnych da się zastosować Licznik Geigera-Mullera do badania niejednorodności struktur? Maria Żuchowska, Michalina Dymalska, Marta Mowczan Wieluń III miejsce
Tunel aerodynamiczny do badania opływu ciał Karol Bukowski, Kinga Oleksiewicz, Ewa Lubarska Płock III miejsce
Fizycznym okiem na okarynę Paulina Bogacz Sucha Beskidzka finał
Poziomy energetyczne i funkcje falowe dla szczególnego przypadku studni potencjału Mikołaj Myszkowski Poznań wyróżnienie poza finałem
Badanie ruchu anharmonicznego wahadła matematycznego Samuel Jędrzejewski, Mateusz Bukowski, Jan Kwiecień Płock wyróżnienie poza finałem
Dlaczego zatonął Titanic Katarzyna Leśniak Olkusz bez nagrody
Promieniowanie wokół nas Bartosz Bartoszewski, Michał Ściubisz Busko-Zdrój bez nagrody
Układy podwójne – krzywe zmian blasku i granice Roche’a Dawid Bugajewski, Oskar Kościański Kościan bez nagrody
Zanieczyszczenie powietrza na terenie Buska-Zdroju Jakub Włodarczyk Busko-Zdrój bez nagrody
Czy czerwony jest najszybszy? Maciej Szewczyk, Wiktor Wrocławski, Łukasz Gruszczyński Jelenia Góra bez nagrody
Badanie zależności natężenia korpuskularnego promieniowania kosmicznego wtórnego od wysokości nad poziomem morza w obrębie miasta Gdańska na przełomie jesieni i zimy Jerzy Chryc-Gawrychowski Sopot bez nagrody
Niezwykłe urządzenie użytku codziennego Kamil Kornas Jastrzębie Zdrój bez nagrody