Finał XI edycji w Centrum Nauki Kopernik

czytaj więcej…

Finał XI edycji w Instytucie Fizyki PAN


czytaj więcej…

Finałowe eseje XI edycji

Zapewne osoby przysyłające zgłoszenia na nasz konkurs lub planujące to zrobić, chciałyby wiedzieć, co takiego znajduje się w niektórych pracach, że są tak wysoko oceniane. W związku z tym komitet organizacyjny naszego konkursu zadecydował, że w tym roku opublikujemy treść finałowych esejów. Oto one:
Marta Wróbel – Ku chwale fizyki
Piotr Milewski – Fizyczna strona polityki
Dorota Bączkiewicz – Fenomen fizyki
Życzymy ciekawej lektury!

Edycja XI (2015/2016) – wyniki

Finał XI edycji Fizycznych Ścieżek już za nami. W tym roku odbył się on w dwóch miejscach Instytutu Fizyki PAN, a samo ogłoszenie wyników połączone było z Festiwalem Młodych Badaczy „Odkrycia” i odbyło się w niedzielę w Centrum Nauki „Kopernik”. Nagrodami w tym roku były książki, gry logiczne i planszowe, mikroskopy i lornetki, a dla najlepszych – smartwatche. Sponsorem nagród za I miejsce w kategoriach „Praca naukowa” i „Esej” oraz nagród dla nauczycieli jest Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.

czytaj więcej…

Program finału XI edycji Fizycznych Ścieżek

Znamy program Seminarium Finałowego XI konkursu prac uczniowskich „Fizyczne Ścieżki”, które odbędzie się 9 kwietnia. W tym roku wyjątkowo forma będzie nieco inna niż w latach ubiegłych. Po pierwsze w sobotę będziemy zarówno w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk, jak i w Centrum Nauki Kopernik, a po drugie w samym IF PAN finał odbędzie się w dwóch salach. Finalistom przypominamy, że czas prezentacji pracy naukowej wynosi 15 minut, zaś pokazów i esejów – po 10 minut. Po każdym występie przewidziane jest 5 minut na pytania.

czytaj więcej…