Edycja VIII (2012/2013) – wyniki

Po długich i burzliwych obradach znamy już finalistów i nagrodzone prace

Prace Naukowe

Tytuł Autor Szkoła Wynik
Finał
Trzecia prędkość kosmiczna Jakub Mazurek II LO we Włodawie I
Elektryczny dźwięk Marcin Ziąbek, Dawid Nowak II LO w Chrzanowie II
Ruch ciała o zmiennej masie Mateusz Michalak, Adrian Kołodziejski, Tomasz Nowak LO w Płocku II
Zależność natężenia prądu od szerokości przerwy w obwodzie, obserwacja kształtów tworzonych przez sadzę i wyznaczanie temperatury płomienia świecy. Wojciech Fabiańczuk, Aleksander Sil I i II LO w Słupsku III
Poza finałem
Badanie charakterystyki elektromagnesu za pomocą efektu Halla Marcin Witkowski VI LO w Radomiu Wyróżnienie
Opór cieczy Oliwia Klimkowska, Marta Radzymińska, Tomasz Sokołowski LO w Płocku Wyróżnienie
Zastosowanie metody wideopomiarów do badania ruchu z uwzględnieniem oporu Maciej Kudra, Szymon Wołowiec I LO w Wieluniu Wyróżnienie
Parametry kolumny głośnikowej Artur Wasilewski ZS 5 w Ostrołęce Wyróżnienie
Natężenie pola magnetycznego Ziemi Krystian Machaj, Magdalena Kwiatkowska III LO w Wałbrzychu Wyróżnienie
System fotowoltaiczny stworzony w ramach projektu „Szkoła zeroemisyjna” Marcin Kordas V LO w Bielsku-Białej Bez nagrody
Więcej fizyki niż techniki Natalia Wierzbińska, Karolina Łuczyszyn, Paulina Lorczak Gimnazjum w Mogilnie Bez nagrody
Interferencja światła na podwójnej szczelinie Kacper Mroczek, Marcin Smolarz XXV LO w Łodzi Bez nagrody
Hałas w gospodarstwie domowym i jego wpływ na zdrowie Magdalena Stadnik II LO we Włodawie Bez nagrody
Teoria podrywu na siłowni Mateusz Ostrowski II LO w Puławach Bez nagrody
Wpływ bliskiego nadfioletu i bliskiej podczerwieni na wichlinę zwyczajną Paweł Somionka II LO w Słupsku Bez nagrody
Weglowa nanorewolucja Karolina Hyleńska, Kinga Radwańska, Sabina Radwańska Gimnazjum w Strachocinie Bez nagrody
Tańczące krople – analiza zjawiska Leidenfrosta Oskar Grocholski Gimnazjum w Połczynie-Zdroju Bez nagrody
Wykorzystanie fotodiod w życiu codziennym Przemysław Słota 14 Gimnazjum w Bytomiu Bez nagrody
Wykorzystanie toru jako paliwa jądrowego Kamil Rzeźnik 3 Technikum w Mielcu Bez nagrody
Co nie co o lataniu … model samolotu Aneta Kubiszyn III LO w Wałbrzychu Bez nagrody

Pokazy

Tytuł Autor Szkoła Wynik
Finał
Badanie właściwości i zjawisk jakie towarzyszą gazom o różnych gęstościach. Piotr Bliźniak LO w Strzyżowie I
Zjawisko wahadeł synchronicznych Wiktoria Zatoń, Jeremiasz Mozgwa I LO w Gliwicach II
Rozważania na temat lepkości, liczby Raynoldsa i przepływów cieczy Monika Nowicka LO w Strzyżowie II
Laserowa gitara Paweł Cembala LO w Świnoujściu III
Jednostajny wypływ wody z butelki. Ciśnieniostat Kacper Maksymowicz Gimnazujum w Straszynie III
Kosmos w szklance, czyli komora Wilsona Sebastian Smal, Damian Piusiński Gimnazjum nr 83 w Warszawie Wyróżnienie
Niepowtarzalne zjawiska świetlne Karolina Polus, Krystian Jezioro LO w Brzeźnicy Wyróżnienie
Wykorzystanie zjawiska rezonansu akustycznego do pomiaru prędkości dźwięku Bartłomiej Bojarczuk I LO w Krasnystawie Wyróżnienie
Czy jazda z włączonymi światłami zwiększa zużycie paliwa Daria Specylak, Rafał Cichocki ZS w Straszynie Wyróżnienie
Poza finałem
Fontanna Herona Klaudia Łonak 2 ZSO w Dąbrowie Górniczej Wyróżnienie
Oszukani, czyli jak optyka z nas żartuje Arianna Chmielewska, Karolina Kołpaczyńska I LO w Słupsku Wyróżnienie
Fizyka jest zabawą Natalia Chmiel, Joanna Marek, Dominika Perłowska LO w Strzyżowie Wyróżnienie
Wyznaczanie rezystancji metodą mostka Wheatstone’a Bartłomiej Bojarczuk I LO w Krasnystawie Wyróżnienie
Dlaczego piłka skręca, czyli trochę fizyki w piłce nożnej Julia Sowińska, Weronika Kołpaczewska ZS w Straszynie Wyróżnienie
Zjawisko kawitacji Agnieszka Ilska I LO w Ostrzeszowie Wyróżnienie
Jonolot – statek powietrzny napędzany wysokim napięciem Patryk Przybylak, Tymoteusz Sawicki 1 Technikum w Poznaniu Bez nagrody
Ciecz nienewtonowska – niesforny płyn Patryk Przybylak, Tymoteusz Sawicki 1 Technikum w Poznaniu Bez nagrody
Moje doświadczenie z telefonami komórkowymi Paweł Tomków Gimnazjum nr 3 z Brzegu Bez nagrody
Czary mary nie do wiary Kamila Hołowenko, Renata Mikołajun, Klaudia Rutkowska ZS w Dobrym Mieście Bez nagrody
Planetarium na biurku Jarosław Buszowiecki ZS w Dobrym Mieście Bez nagrody
Działo magnetyczne Piotr Geniusz, Tomasz Bonus V LO w Gliwicach Bez nagrody
Latający komin Zuzanna Struczewska, Roksana Struczewska VII LO w Gliwicach Bez nagrody
Ciecze w stanie nieważkości Paweł Kalinowski, Przemysław Rząsa, Rafał Skwarek ZS w Straszynie Bez nagrody
Implozja Patrycja Bandurska IX LO w Łodzi Bez nagrody
Statek w butelce Kamil Cupriak, Aleksandra Nowińska, Jakub Kubera IX LO w Łodzi Bez nagrody
Krążek Newtona Jakub Kubera IX LO w Łodzi Bez nagrody
Nurek Kartezjusza Olga Malkiewicz, Aneta Knop, Karolina Kawczyńska IX LO w Łodzi Bez nagrody
Poduszkowiec Olga Malkiewicz, Aneta Knop, Karolina Kawczyńska IX LO w Łodzi Bez nagrody
Tornado w butelce Krystian Hasikowski, Klaudia Bartoszek, Aleksandra Wiertelak IX LO w Łodzi Bez nagrody
Pływające jajko Krystian Hasikowski, Klaudia Bartoszek, Aleksandra Wiertelak IX LO w Łodzi Bez nagrody
Ognisko Alan Franosik, Marcin Żebrowski, Przemysław Frandzel IX LO w Łodzi Bez nagrody
Fala stojąca i siła wyporu Karolina Pierzchałka, Marcelina Biniek IX LO w Łodzi Bez nagrody
Krążek Newtona, równowaga i pieniążek Patrycja Maślak IX LO w Łodzi Bez nagrody
Zjawisko implozji Jakub Wesołowski, Marcin Klimczak IX LO w Łodzi Bez nagrody
Detekcja promieniowania przy pomocy licznika G-M Dariusz Sabała Technikum w Otwocku Bez nagrody
Niemożliwe, a jednak! Paulina Kowalik Gimnazjum w Rudniku Bez nagrody
Niesamowite ekstremalne eksperymenty Magdalena Repeć Gimnazjum w Rudniku Bez nagrody
Fizyka jest zabawą – instrumenty muzyczne Michał Krasnopolski LO w Strzyżowie Bez nagrody

Eseje

Tytuł Autor Szkoła Status
Finał
Świat: teoria chaosu versus chaos w filozofii Estera Rączkowiak ZS w Obornikach II
Nie jestem fanką gier Natalia Szwajkowska II LO w Słupsku II
Migotanie świata Marek Pawlus IV LO w Bielsku-Białej III
Poza finałem
Szybciej, dalej, bezpieczniej … Michał Ledóchowski II LO w Słupsku Wyróżnienie
Niezwykły dzień zwykłej licealistki Monika Leończyk II LO w Słupsku Wyróżnienie
Wsi spokojna, wsi wesoła Marek Derezulko II LO w Słupsku Wyróżnienie
Architektura pomysłem na przyszłość? Agnieszka Gacek IV LO w Bielsku-Białej Wyróżnienie
Tinier – better, faster, stronger? Łukasz Jastrzębowski II LO w Słupsku Wyróżnienie
Fizyka z innej perspektywy Sabina Niemiec ZSO w Krośnie Bez nagrody
O nadziei przyszłości, czyli węgiel i srebro w medycynie Hanna Twardowska II LO w Słupsku Bez nagrody
Spoglądając w gwiazdy, czyli o szukaniu piękna Anita Baca ZS w Tarnobrzegu Bez nagrody
Fizyka w pracowni złotniczej zaklęta Kamil Flakowicz Gimnazjum w Słupsku Bez nagrody
Fizyka nie tylko dla ludzi Anna Jankowska II LO w Słupsk Bez nagrody
Hałas jako wróg człowieka Natalia Węglewska IX LO w Łodzi Bez nagrody
Zorza Polarna Gracja Szczygielska Gimnazjum w Zbąszyniu Bez nagrody
Jak to leciało Wojciech Szkółka II LO w Przemyślu Bez nagrody
Lux in tenebris Wiktoria Fostacz 3 ZS w Nisku Bez nagrody
Podróż w głąb cywilizacji Kinga Majchrzak II LO w Słupsku Bez nagrody
Wysoko nad obręczą Aldona Perlańska I LO w Słupsku Bez nagrody
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest … Michał Rajchel IV LO w Bielsku-Białej Bez nagrody
Barwa i światło w impresjonizmie Joanna Łaszcz V LO w Gdańsku Bez nagrody
Od fizyki nie uciekniesz Dominika Warchoł II LO w Słupsku Bez nagrody
Matka Gaja Natalia Kotek V LO w Legnicy Bez nagrody
Wiatr – energia dla przyszłości Robert Szuwarski Gimnazjum w Zbąszyniu Bez nagrody
Dźwięk kontra cywilizacja Urszula Szuwarska Gimnazjum w Zbąszyniu Bez nagrody
Uczony a artysta Mateusz Dzida ZS w Bielsku-Białej Bez nagrody
Fizyka skrzypiec Magdalena Cebula 2 ZS w Dębicy Bez nagrody
Laserowy zawrót głowy Patrycja Kalkowska II LO w Słupsku Bez nagrody
Fizyka jak powietrze Daria Koprowska II LO w Końskim Bez nagrody
Fizyka architektury Jurand Nowak Gimnazjum nr 4 w Jaworznie Bez nagrody
Fizyka a/i filozofia Justyna Szalbot Bez nagrody
Psychika Fizyki Michał Ciesielka I LO w Krakowie Bez nagrody
Muzyka – moja miłość Patrycjusz Lorek II LO w Słupsku Bez nagrody
Pójdźmy krok dalej Arkadiusz Szczepanek I LO w Nowym Sączu Bez nagrody
Narciarstwo z punktu widzenia młodego fizyka Joanna Antosiewicz IX LO w Łodzi Bez nagrody
Teoria różnych opisów świata Maciej Kamieniak III LO w Lublinie Bez nagrody